.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes21
mod_vvisit_counterVčera17
mod_vvisit_counterTento víkend38
mod_vvisit_counterMinulý víkend148
mod_vvisit_counterTento měsíc682
mod_vvisit_counterMinulý měsíc629
mod_vvisit_counterVšechny dny218454

Dnes: 28 Lis, 2023

Marek Valášek PDF Tisk Email
-
MgA. a Mgr. Marek Valášek, Ph.D.

MgA. a Mgr. Marek Valášek, Ph.D. (1969) vystudoval na hudební fakultě pražské AMU obor Dirigování a tamtéž v roce 2007 vykonal státní doktorskou zkoušku. Na Pedagogické fakultě UK absolvoval obor Hudební výchova - sbormistrovství a na Týnské škole v Praze obor marek
Regenschori. Ještě za studií se podílel na nastudování opery Hry o Marii Bohuslava Martinů s Městským divadlem v Ústí nad Labem, jejíž reprízu dirigoval i v Národním divadle v Praze. Spolupráce s ústeckým divadlem přešla v angažmá, ve kterém dirigoval opery Evžen Oněgin P. I. Čajkovského, Zahradnici z lásky W. A. Mozarta, Manon Lescaut J. Massneta a Čajkovského balet Louskáček. V sezónách 2002 - 2006 Valášek zastával místo sbormistra ve Státní opeře Praha, kde kromě sbormistrovských povinností dirigoval operu La Boheme R. Leoncavalla. Koncertem s Pražskou komorní filharmonií na Mladém pódiu v Karlových Varech v roce 2002 získal         1. cenu v dirigentské soutěži tohoto festivalu. V rámci mezinárodního festivalu Pražské jaro 2005 nastudoval a v české premiéře provedl celovečerní oratorium Ecce Homo Jana Hanuše a v listopadu 2005 se SOČR natočil Hanušovu I. symfonii. V únoru 2006 hostoval v litevském Vilniusu a v květnu 2006 dirigoval závěrečný koncert mezinárodního studentského festivalu v japonském Kjótu. Pravidelně spolupracuje s Filharmonií Hradec Králové, je zván k vedení sbormistrovských kurzů a do porot sborových soutěží.
-

Marek Valášek se zaměřuje na provozování vokálně - instrumentálních děl. V roce 1996 založil a dodnes vede soubor Piccolo coro & Piccola orchestra, se kterým pravidelně vystupuje v Čechách i v zahraničí. Natočil s ním tři CD s duchovní hudbou: Mariánská hudba v Loretě, Hear my prayer, Cantico delle creature. Pro obecně známý kladný vztah k hudbě 20. století je soubor pravidelně zván k premiérování kompozic katedrou skladby HAMU a společností Přítomnost. Pro ČRo pořídil nahrávky skladeb Statuae Kuksenses R. Rejška, Síla myšlenky E. Douši nebo Requiem in c E. Horáka. Na festivalu Mladé pódium 2004 v Karlových Varech soubor obdržel cenu Nadace B. Martinů. Podnikl též řadu zahraničních turné (Německo, Itálie, Chorvatsko).

 

Marek Valášek vyučuje na Pražské konzervatoři, na oddělení hudební teorie a zároveň je sbormistrem všech konzervatorních sborů. Od roku 2002 vyučuje sbormistrovství na Pedagogické fakultě UK v Praze.

-

-

 

Hlavní pořadatel

 


Sdružení přátel sborového zpěvu

Hlavní partneři

 


ostrava

Partneři


179675 404526329591230 1468289416 n

hostimebottom

Založeno na Joomla!. Provozováno na hostingu hostime.cz.